Progress Cycle

GIRO Switchblade MIPS je skladem!

Zvěřejněno 20.1.2017

Do rodiny přileb s odnímatelným chráničem brady se přidává zcela nový kousek - Giro Switchblade MIPS! Zatímco veškerá konkurence přidává chránič brady k trailové přilbě, GIRO na to šlo opačně - vzalo plnohodnotnou sjezdovou integrálku a chránič brady z ní sundalo.

GIRO Switchblade MIPS je plně optimalizovaná pro sjezd, splňuje tedy všechny požadované normy, a to s chráničem brady i bez něj! Mechanismus uvolňující chránič brady je velmi jednoduchý: stačí zmáčknout tlačítko, otočit nahoru a vytáhnout. Okamžitě se tím navyšuje schopnost odvětrání přilby během cesty nahoru. O usazení na hlavě se stará plnohodnotný upínací systém Roc Loc Air DH. Technologie MIPS (Multi-Directional Impact Protection System) poskytuje zvýšenou ochranu proti působení rotačních sil na hlavu. Více na www.MIPSprilby.cz

Na vývoji této přilby spolupracovalo GIRO s profesionálními enduro závodníky, konkrétně top byli Richie Rude a Cody Kelley (Yeti/Fox Shox Factory Team). Giro Switchblade MIPS ale není přilbou určenou jen pro jezdce Enduro World Series, z jejích kvalit a předností by měli těžit také trailoví nadšenci nebo freerideři.

přednosti nové přilby Giro Switchblade MIPS:

- konstrukce: In-mold, technologie MIPS
- certifikace: EN-1078, ASTM-1952-DH, CPSC (s chráničem brady i bez něj)
- upínací systém: Roc Loc® Air DH se speciálními nárazníky, aby se předešlo nechtěnému uvolnění při kontaktu s chráničem krční páteře nebo s batohem
- snadno odnímatelný chránič brady (bez použití nářadí)
- pogumované prvky v zadní části helmy pro jisté usazení gumy velkých MX brýlí
- ventilace: 20 otvorů, Wind Tunnel™
- P.O.V.™ Plus polohovatelný štítek + náhradní štítek s držákem na GoPro kameru
- antibakteriální výstelky X-Static
- velikosti: Super Fit™ S (51–55 cm), M (55–59 cm), L (59–63 cm)
- barevné varianty: Matte Black/Gloss Black (černá), Matte Vermillion/Purple (oranžová), Matte White/Grey (bílá), Matte Lime/Black (svítivě zelená)

cena pro ČR/SR: 7.999 Kč / 295,95 EUR

Switchblade MIPS a všechny ostatní MTB přilby najdete v našem e-shopu.

Více informací na giro.com nebo v češtině na bikeandride.cz

foto a video ZDE: