Technologie

Skla Tifosi se vyřezávají laserem po 1 kuse, tím je zaručena kvalita skla!

POLYKARBONÁTOVÁ SKLA
Lehká, velmi odolná, méně náchylná na poškrábání, netříštivá.

POLARIZOVANÁ SKLA
Jejich nejdůležitější vlastností je eliminace (vyrušení) nepříjemných odlesků od horizontálních ploch – vodní hladina, mokrá silnice, zasněžený svah. Projasňují a potlačují odlesky, nezkreslují barvy, zlepšují kontrast a mají 100% UV filtr. Proto je ze začátku nejvíce používali jachtaři a rybáři. Jsou vhodné také pro golf, tenis, cyklistiku a lyžování.

Jak fungují? Světlo odražené např. od silnice (vodní hladiny) je polarizováno horizontálně, toto světlo je v čočce blokováno vertikálními polarizátory. Výsledkem je odstranění odlesků a zlepšení kontrastu. Skla umožňují dívat se do světla odrážejícího se od mokré vozovky bez mhouření očí, zlepšují průhled mlhou – zaostřují zrak.

Polarizovaná skla chrání oči před nadměrným zářením, snižují námahu očí, působí jako prevence onemocnění očí – vysychání rohovky, tvorba vrásek okolo očí, snižují námahu očí při dlouhodobé práci na monitorech.

FOTOCHROMATICKÁ SKLA
Mají schopnost přizpůsobit prostupnost filtru intenzitě světelného záření. Se snižující se intenzitou záření zesvětlují, se zvyšující se intenzitou se zatmavují. Vyrábějí se v 5 světelných propustnostech podle nároku na použití, od nejtmavších, kdy propouštějí pouze 12% světla, po nejsvětlejší, které propouštějí 75% světla.

POLARIZOVANÁ FOTOCHROMATICKÁ SKLA
Tato skla představují vrchol technologií Tifosi, kombinují vlastnosti polarizovaných skel s variantami zabarvení fotochromatických. Výsledkem jsou skla, která vám zpříjemňují celodenní aktivity od brzkého rána do soumraku, 100% UV filtr.

GRADIENTNÍ SKLA
Skla, jejichž zatmavení přechází z jedné barvy do druhé ve směru od shora dolů. Využívají se hlavně při řízení automobilů, kdy díky přechodu barev je možné eliminovat venkovní sluneční záření a zároveň řidič vidí i uvnitř vozu díky světlejšímu přechodu.

Smoke = jasno, ostré světlo, vhodné pro kolo, běh, turistiku

Brown = jasno, ostré světlo, vhodné pro kolo, běh, turistiku

AC Red = oblačno, zataženo, vhodné pro kolo, běh, turistiku, tenis i golf

Clear = nízká viditelnost, vhodné pro kolo, běh, turistiku

EC = sklo zvýrazňující kontrasty, vhodné pro golf a tenis

GT = neutrální sklo pro jasné počasí, vhodné pro golf a tenis

Polarized = polarizovaná skla, vhodné pro vodní sporty, řízení vozu, příležitostné nošení

Fototec = samozatmavovací skla

Fototec Polarized = samozatmavovací polarizovaná skla, vhodné pro celodenní rybaření, jachting, lyžování, outdoorové aktivity