Představujeme: Giro Synthe - již skladem!

3. února 2015

Modelová řada Giro 2015 je ve znamení novinky Synthe™, jejíž oficiální představení se uskutečnilo těsně před začátkem 101. ročníku Tour de France, a to prostřednictvím jezdců ze stájí BMC (mj. Taylor Phinney), Katusha a IAM. Vozit jí bude také dámská formace Rabobank-Liv v čele s nejúspěšnější cyklistkou historie - Marianne Vos.

Nový model Giro Synthe snižuje aerodynamický odpor a naopak zvyšuje míru odvětrání. Bere si to nejlepší ze stávajícího top modelu Aeon (nízká hmotnost, odvětrání) a sprinterské speciálky Air Attack (aerodynamika). Vzhledem k tomu, že se jedná o špičkovou závodní přilbu, důležitá byla i hmotnost, která se při zachování potřebné odolnosti a míry ochrany zastavila na velmi zajímavé hodnotě 234 gramů (velikost M).

Zde jsou "rychlá, aerodynamická" a odvětraná" fakta:

- hmotnost: 234 g (velikost M, EU verze)
- nízký a úzký profil, "klasický" design
- upínací systém Roc Loc Air
- port na brýle - konec hledání těch správných děr pro brýle!

Za zmínku stojí technologické vymoženosti, jako jsou úchyty na brýle po stranách přilby, tzv. Eyewear Docking Port, nebo upínací systém Roc Loc Air, který zajišťuje ještě lepší odvětrání přilby tím, že více odděluje hlavu od skořepiny (stahovací čelenka kolem celého obvodu hlavy, o 2 % lepší odvětrání než model Aeon). Roc Loc Air byl vyvinut v laboratořích Giro pomocí speciální makety hlavy, na které Giro provádí měření a srovnání schopnosti jednotlivých modelů přileb ochlazovat hlavu. Maketa s několika teplotními senzory umístěná v malém aerodynamickém tunelu se zahřeje na určitou teplotu, senzory poté zaznamenávají rychlost poklesu teploty v proudu vzduchu. Na modelu Synthe dále nechybí systém Wind Tunnel, který odvádí teplý vzduch ven, ani ultrahelhké stahovací pásky X-Static s přezkou Slimline.

V nabídce je několik barevných provedení, cena je 5.999 Kč. Přilbu můžete zakoupit v našem e-shopu nebo u prodejců značky Giro.

Více o přilbě najdete na www.giro.com/synthe nebo také v češtině na SuperCycling.cz.

Faster is Cooler!

Taylor Phinney (BMC)

Marianne Vos (Rabobank-Liv)