Nový web mipsprilby.cz - vše o technologii MIPS

9. prosince 2015

Vše, co jste kdy chtěli vědět o technologii MIPS, ale nikde jste to nenašli, najdete nyní na novém webu www.mipsprilby.cz.

Jak vás chrání cyklistická přilba
Přilby Giro a Bell jsou vybaveny EPS polystyrenovou skořepinou, která se při nárazu deformuje, a snižuje tak přenos sil na mozek. Je to taková druhá lebka. Nová technologie MIPS® (Multi-Directional Impact Protection System) posouvá přesměrování sil ještě o krok dále. S jakým cílem? Dále omezit rotační síly působící na mozek.

Jak funguje MIPS? Poskytuje zvýšenou ochranu v určitých typech nárazů
Přilba vybavená technologií MIPS® se skládá ze tří hlavních částí: EPS polystyrenová skořepina, kluzná vložka MIPS® a elastomery, které první dvě části spojují. V případě nárazu pod úhlem se elastomery natáhnou, a umožní tak mírný pohyb skořepiny přilby vůči kluzné vložce MIPS®, čímž dojde k absorpci rotačních sil. Jedná se o pohyb v řádu milimetrů. Ale i těchto pár milimetrů, během kritických 2 milisekund, může výrazně snížit množství rotačních sil, které by se jinak přenesly až na mozek.

Více se dozvíte na www.mipsprilby.cz, kde najdete také další videa a kompletní přehled cyklistických i zimních přileb Giro a Bell vybavených technologií MIPS. Můžete si také prohlédnout MIPS informační leták ZDE >>.