Jirka Fikejz chválí CamelBak Kudu s chráničem páteře

17. září 2014

Jirka Fikejz, letošní celkový vítěz seriálu Enduro X Race, už vozí novinku CamelBak na rok 2015, a sice batoh Kudu 18 s integrovaným chráničem páteře. Tady jsou jeho dojmy z testování při tréninku i při ostrém závodním nasazení:

Camelbak Kudu 18 s integrovaným chráničem páteře jsem měl možnost testovat ještě před uvedením na trh a musím říct, že se jedná o top výrobek, jak už je u CamelBaku zvykem. Batoh jsem používal při tréninku i při závodech seriálu Enduro X Race, kde je povinnost vozit ochranu zad. Celý seriál se mi podařilo vyhrát a všechno fungovalo bez připomínek.

Batoh perfektně sedí, praktické je dvojité horní zapínání, které se dá široce nastavovat a batoh sedí, kde má. Další vychytávky jako úchyt na helmu, vnitřní speciální „peněženka“ na nářadí a množství kapes a poutek jsou super věci a hodí se hlavně na dlouhé horské toulání. Ochranu jsem prověřil také na závodě na Slovensku po pádu přes řidítka.

Pokud člověk potřebuje jeden univerzální batoh, tak Kudu 18 bude určitě horký kandidát - nabídne maximální ochranu zad a poslouží třeba i v zimě při sjezdech ve volném terénu.

Jirka Fikejz, Enduroteam.cz

a tady jsou Jirkovy reporty z Enduro X Race: Granč-Petrovce tady, Kopřivná tady

kompletní fotogalerii najdete na facebook.com/progresscycle.cz