Představujeme: BELL Zephyr MIPS

3. listopadu 2016

Novinka BELL Zephyr MIPS je bez diskuze nejlepší závodní přilbou na trhu. Vznikla po čtyřech letech intenzivního vývoje založeném na šedesáti letech zkušeností značky BELL s výrobou přileb.

Značce BELL se podařilo integrovat systém MIPS přímo do upínacího systému – méně vrstev, nižší hmotnost, menší profil přilby. Skořepina je složena ze dvou vrstev. Ta blíže hlavě má nižší hustotu, je měkčí, a může tak absorbovat menší nárazy. Ta vzdálenější je naopak tvrdší.

Upínací systém Float Fit Race (a zároveň MIPS vrstva) je umělecké dílo. Nabízí možnost nastavení dokonce ve třech směrech: klasické stažení kolečkem, vertikální posun systému a také pravolevý posun podpůrných týlních lopatek.

Samozřejmostí je optimalizace aerodynamiky tvaru přilby při zachování dokonalého odvětrání. Uložení brýlí je možné do připravených polstrovaných otvorů vpředu i vzadu.

BELL Zephyr MIPS / základní fakta:

upínací systém: Float Fit Race (integrace MIPS)
konstrukce: In-mold Polycarbonate Shell, Progressive Layering
ventilace: 18 otvorů
vlastnosti: lehké Tri-Glides pásky, polstrování X-Static®, otvory na brýle
velikosti: M (55–59 cm), L (58–62 cm)
barevná provedení: bílá/černá, žlutá/černá, modrá/bílá, černá/červená/bílá

cena: 6 699 Kč

nabídku silničních přileb BELL včetně modelu Zephyr najdete ZDE

MIPS JE POHYB  - POKROK VE VÝVOJI CYKLISTICKÝCH PŘILEB

MIPS (Multi-Directional Impact Protection System) poskytuje zvýšenou ochranu proti působení rotačních sil na hlavu.

Všechny přilby Bell jsou designovány tak, aby pohltily co nejvíce energie při nárazu, a splňují platnou evropskou normu: EN 1078. Cílem nové technologie MIPS je eliminovat rotační síly, které působí na hlavu v případě pádu. Při nárazu pod jakýmkoliv úhlem systém MIPS umožní, aby se EPS skořepina přilby pootočila nezávisle okolo hlavy jezdce. Přestože je tento pohyb pouze v řádu několika milimetrů, věříme, že technologie MIPS výrazně snižuje množství rotační síly, která by jinak mohla být přenesena až na mozek.

CO JE MIPS A JAK FUNGUJE?

MIPS je kluzká vložka mezi EPS skořepinou (tělem přilby) a vnitřními výstelkami. V případě nárazu pod úhlem (například když zachytíte hlavou o větev) se EPS skořepina přilby protočí o několik milimetrů po MIPS vrstvě, a uchrání tak hlavu a mozek před prudkým rotačním trhnutím.

Kompletní informace o technologii MIPS najdete na www.MIPSprilby.cz