Milan Myšík v přilbách BELL zahájil enduro sezónu

6. května 2015

Enduro jezdec Milan Myšík vybavený přilbami BELL, konkrétně enduro modelem Super 2R MIPS a klasickou DH integrálkou Transfer-9, zahájil letošní enduro sezónu třemi evropskými závody. Tady jsou jeho krátké reportáže ze všech tří akcí.

Specialized-Sram Enduro Series / Treuchtlingen
Moje enduro sezóna odstartovala v německém Treuchtlingenu na závodě Specialized-Sram Enduro Series. Na startu bylo 550 závodníků z dvanácti zemí, v elitní kategorii se sešla pěkná konkurence a nechyběla velká jména. Jelo se celkem sedm RZ, celková délka závodu byla 32 kilometrů s převýšením necelých 900 metrů. Všechny RZ byly krátké a velmi podobné – nahoře šlapací rovina a poté strmě dolů, kde to byla samá ostrá zatáčka levá/pravá. Už v tréninku jsem se necítil nejlépe, jelikož mám radši, když moje jízda má flow a můžu to pěkně sypat. Ve druhé RZ jsem to zahodil, když jsem sprintoval, a po sto metrech jsem trefil pařez pod listím. Celkově tedy 33. místo, což je hodně za očekáváním, ale odstupy minimální. Myslím, že fyzičku mám a technika přijde, jakmile se trošku rozjezdím – sezóna je dlouhá.

European Enduro Series / Punta Ala
První závod evropské enduro série se jel v italském středisku Punta Ala (region Toskánsko). Tahle lokalita se mi hodně líbí a na závod jsem se moc těšil. Opět se sjela evropská špička, celkový počet startujících byl cca 200 závodníků. Čekaly nás čtyři rychlostní zkoušky, které ovšem patřily do kategorie nejtěžších, a to nemluvím o jednotlivých přejezdech, které byly přímo smrtící, že jsme kola tahali do kopce skoro po čtyřech. Závod měl celkem 45 kilometrů a převýšení 1804 metrů. Velká komplikace mě potkala v tréninku den před závodem, kdy jsem ve 2. RZ zlomil kliku, naštěstí se nám podařilo problém vyřešit a mohl jsem dokončit trénink i nastoupit do závodu. V elitní kategorii jsem se umístil v součtu prologu a čtyř RZ na 19. místě, v žádné RZ jsem nespadl, ale v každé jsem se vydal do maxima (mluvím o náročnosti) a nevyvaroval se více chyb. Pocity mám smíšené, značný posun oproti úvodnímu závodu v Treuchtlingenu, ale stále to není „do patnáctky“.

Specialized-Sram Enduro Series / Riva del Garda
Závod se jel v rámci BIKE festivalu a konkurence opět veliká, včetně závodníků ze světové špičky, takže další super porovnání. Díky tomu, že jsem na Gardě strávil celý týden, mohl jsem se pěkně seznámit s terénem a pořádně trénovat. Startovalo přes 300 závodníků. Poté, co nás v tréninku doprovázelo azuro, v den závodu po nočním dešti byla mlha a viditelnost na prvních třech RZ na deset metrů. Všechny RZ hodně sjezdový, plno šutrů, skalek, a jelikož elita startovala poslední, tak to byl totální motokros panna/orel! 1. RZ jsem jel hodně opatrně a v cíli jsem věděl, že takhle se o přední místa nebojuje. Ve dvojce a ve trojce už jsem to pustil, občas mě předběhlo zadní kolo na kluzkých kamenech, ale pocity už výrazně lepší. Bohužel ve 4. RZ, která se mi líbila ze všech nejvíc, mi v nejprudším úseku vytekla brzdová kapalina u zadní brzdy a následovala autopilotáž a totální „stav beztíže“. Abych nedopadl nejhůř, radši jsem spadl na bok do keřů a stromů, než tečkovat hlavou skalku. Vyvázl jsem bez zranění. Velká škoda, po 1. RZ jsem se rozjezdil a v silné konkurenci útočil na „patnáctku“. O víkendu 9.-10. května mě čeká první domácí závod, a to Enduro X Race v Sušici, kde bude kompletní česká a slovenská špička.

Milan „Myšák“ Myšík

www.facebook.com/MilanMysik61