Novinky

Bell a Giro ještě bezpečnější díky MIPS

10. září 2014

Na veletrhu Eurobike značky Bell a Giro představily nové modely přileb vybavené ochranným systém známým pod zkratkou MIPS – Multidirectional Impact Protection System. Vše o technologii MIPS najdete na www.mipsprilby.cz.

Giant partnerem projektu S ČT sport na vrchol

29. červnaec 2014

Po výborných zkušenostech se zimní lyžařskou verzí vám Česká televize a její sportovní kanál ČT Sport přináší letní verzi projektu S ČT sport na vrchol, nyní s podtitulem "Nová chuť cyklistiky". Zapojit se může každý amatérský cyklista u nás. Giant je hlavním cyklistickým partnerem tohoto projektu!

VDO M Series kompletně skladem!

10. června 2014

Vážení zákazníci, rádi bychom vás informovali, že jsme naskladnili další cyklocomputery VDO z nové řady "M Series", nabídka je tedy nyní kompletní, a to včetně doplňků, jako je digitální hrudní pás a bezdrátová (digitální) sada pro snímání kadence pro modely M5 WL a M6 WL.

VIDEO: Zapomenuté příběhy českých hor 9

9. června 2014

Příběh devátý: Ztracená základna beskydských partyzánů. Vydejte se s námi hledat do divokých Beskyd velitelský úkryt největšího partyzánského oddílu, který na našem území za druhé světové války působil. Jednotka měla téměř 1400 bojovníků, její existence byla protkána léčkami a divokými přestřelkami, na hlavu jejího velitele vypsal vysokou odměnu samotný Hitler. Podaří se nám partyzánský bunkr nebo jeho zbytky najít?

Triatlet David Jílek si pochvaluje GU Energy

7. května 2014

Od letošní sezóny podporujeme prostřednictvím sportovní výživy GU Energy triatleta Davida Jílka. David si GU nevybral jen tak náhodou, se sportovní výživou této americké značky je velmi spokojen:

Jirka Fikejz a jeho Enduroteam s batohy CamelBak

13. března 2014

V minulém roce s přehledem vyhrál českou Enduroserii (CamelBak byl jedním ze sponzorů), letos má stejný cíl a spoustu dalších. Jezdec továrního týmu českého A Gangu Jirka Fikejz spolu s Tomášem Kutinem tvoří Enduro Racing Team a společně chtějí „vládnout“ disciplíně enduro v Česku.

Jitka Škarnitzlová obhájila vítězství na Giant WTB 2013

20. listopadu 2013

Tradičním zakončením uplynulé závodní sezóny jsou zimní Trans Brdy, které se jedou na téměř stejné trati jako letní Trans Brdy zařazené do seriálu KPŽ, zimní trať je trochu zkrácená.

VIDEO: Kamil Tatarkovič - Podzimní ježdění

7. listopadu 2013

Jeden z našich nejlepších a nejvšetrannějších jezdců na poli "gravity" disciplín, olomoucký rodák Kamil Tatarkovič, který používá výhradně přilby GIRO, stihl během začátku podzimu, kdy počasí bikingu ještě přálo, natočit hodně povedené video. Zachyceny jsou v něm tři úplně odlišné lokality s odlišným stylem ježdění. Natáčelo se v Brně, Šumperku a na Rychlebských stezkách, autorem videa je Richie Simek. Hudba: Tesla Boy - Runaway Man.

Katalog Giro Snow 2013-2014 ke stažení

6. října 2013

Zima je za dveřmi, a tak pomalu nastane čas sněhových radovánek.

Cyklisté znají nejlepšího vrchaře Středočeského kraje a ve sbírce vybrali více než 25.000 Kč!

18. září 2013

Do nového typu cyklistické akce – „cyklo-rallye“ na trase GIANT Křivoklátských okruhů nazvané „O nejlepšího vrchaře Středních Čech“ – odstartovalo v neděli z náměstí v Hostivici u Prahy 73 cyklistů.

O nejlepšího vrchaře Středních Čech – výsledky

3. září 2013

Cyklo silniční rallye Praha-Křivoklát-Praha aneb O nejlepšího vrchaře Středních Čech – 15.9.2013, Hostivice.

Jiří Ježek celkovým vítězem Světového poháru 2013

27. srpna 2013

Z Kanady, konkrétně z malého přístavního města Matane v provincii Quebec, nám dorazila radostná zpráva, a sice že Jiří Ježek (kterého podporujeme produkty Giro a Sci’con) i v letošním roce ovládl celý seriál Světového poháru Para-cycling!

VIDEO: Zapomenuté příběhy českých hor 7

2. srpna 2013

Příběh sedmý: Tajná továrna v Krušných horách. Vydejte se s námi do hlubokých lesů Krušných hor hledat tajnou nacistickou továrnu. Tajemný komplex je opředen mnoha mýty. Najdeme ještě dnes v krušnohorských močálech její zbytky?

VIDEO: Giant 2014 - Ride Without Limits

1. srpna 2013

Možná jste už něco tušili, možné ne, každopádně teď je to oficiální a veřejné - s modelovou řadou 2014 přichází Giant s ucelenou kolekcí 27.5 kol, a to i v dámském provedení pod značkou Liv/giant. Podívejte se na videa!

VIDEO: Zapomenuté příběhy českých hor 6

25. červnaec 2013

Příběh šestý: Opevnění Orlických hor. Vydejte se s námi do Orlických hor stopovat příběh československého opevnění. Ačkoliv je většina bunkrů přesně zmapována, některé objekty stále nejsou objeveny. Podaří se nám najít některý z nich?

VIDEO: Zapomenuté příběhy českých hor 5

16. červnaec 2013

Minulý rok jsme ve spolupráci s Trail-Busters připravili dobrodružnou sérii přejezdů zajímavých pohoří. A protože si bikování spojené s pátráním po tajemných příbězích vysloužilo velmi pozitivní reakce, rozjíždíme další pokračovaní.

VIDEO: Peter Sagan o přepravním obalu Sci'con AeroComfort 2.0 TSA

16. červnaec 2013

Peter Sagan, člen stáje Cannondale Pro Cycling, používá na svých cestách kufry a přepravní obaly Sci'con. O tom, jak mu vyhovuje model AeroComfort 2.0 TSA, hovoří v následujícím videu.

Jiří Ježek v časovce na Tour de France

15. červnaec 2013

Jak jste určitě zaznamenali v médiích, Jirkovi se ve středu 10. července 2013 splnil jeden z jeho velkých sportovních snů – dostal unikátní příležitost představit se jako oficiální předjezdec v 11. etapě 100. ročníku Tour de France, v časovce na 33 km s cílem u slavného Mont-Saint-Michel.

Giant Pro XC Team v magazínu Vertikal

8. červnaec 2013

Na druhý závod Světového poháru XC v Novém Městě na Moravě (reportáž TADY) dorazil i tým magazínu Vertikal (vysílá ČT Sport). Využili jsme příležitosti a nechali jejich kamery nakouknout do zákulisí Giant Pro XC Teamu.

Giro sponzorem týmu LUNA Chix Pro

13. června 2013

Společnost Giro Sport Design se stala sponzorem špičkového ženského týmu LUNA Chix Pro Team. Jeho závodnice budou přilby a rukavice kalifornské značky Giro vozit až do roku 2016.

Druhá vyjížďka po Giant Křivoklátských okruzích - 26. června

11. června 2013

Pro příznivce silniční cyklistiky máme dobrou zprávu – je tu v pořadí druhá letošní společná vyjížďka po Giant Křivoklátských okruzích.

GIRO a BELL favority testu přileb časopisu VELO

6. června 2013

V červnovém vydání magazínu VELO (6/2013) najdete velký test 12 přileb pro traily a all mountain v cenové relaci okolo 2000 Kč. Zástupci Giro a Bell samozřejmě nemohli chybět a z testu obě přilby vyšly s plným bodovým hodnocením, tedy 10/10, přičemž ani na jedné nebyly nalezeny žádné zápory!

VIDEO: Bell Super

22. května 2013

Nová all mountain/enduro přilba Bell Super už se blíží! Nabízí kompatibilitu s GoPro kamerou a sjezdovými brýlemi, unikátní design, perfektní odvětrání, maximální ochranu hlavy, nízkou hmotnost - zkrátka všechno, co potřebujete na all mountain nebo enduro řádění! Dostupná v Česku a na Slovensku od 7.6.2013. A než dorazí, můžete se podívat na následující video.

Jiří Ježek: Závodní sezóna v plném proudu

14. května 2013

Závodní program Jiřího Ježka je v plném proudu a Jirka si doposud vede velice dobře. Od začátku sezóny se drží původního plánu, tedy startovat zatím v rámci ČR, a to jak v závodech s profesionály, tak v otevřených závodech pro širokou veřejnost. A kromě klasických silničních závodů jezdí i časovky, horská kola a krosové závody v terénu.

TEST: Anthem X 29er úspěšný doma i ve světě!

2. května 2013

Vynikajících výsledků dosáhl na domácí i světové scéně Giant Anthem X 29er, konkrétně v britském What Mountain Bike Magazine a v domácím VELO magazínu.